Jak wygrać z zimową chandrą za pomocą odpowiednich napojów?

Krótsze dni, brak słońca oraz padający często deszcz mogą spowodować pogorszenie naszego nastroju i wywołać pojawienie się zimowej chandry. Aby temu przeciwdziałać, warto postawić na sprawdzone napoje, dzięki którym odzyskamy radość oraz chęć do podejmowania codziennych wyzwań. Sprawdźcie nasze propozycje!

Propozycja pierwsza: napoje idealne na zimowe poranki

Gdy za oknami jest zimno i ciemno, a my już musimy wstawać do szkoły lub pracy, warto dla poprawy nastroju sięgnąć po napój na bazie soku lub nektaru pomarańczowego.

Składniki:

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać. Wypić od razu po przygotowaniu.

Propozycja druga: sposób na doskonały nastrój w południe

Aby umilić sobie czas  spędzany w pracy, warto sięgnąć po aromatyczną herbatę owocową (np. żurawinową, truskawkową) i dodać do niej łyżkę miodu lub syropu malinowego. Do takiego napoju nie musimy już dodatkowo dodawać cukru.

Składniki:

Propozycja trzecia: przyjemne zimowe wieczory w domowym zaciszu

Jak wynika z badań, zimą ulubioną porą dnia dla wielu osób są wieczory. To pora, kiedy możemy wreszcie odpocząć po ciężkim dniu w pracy lub szkole, wziąć gorącą kąpiel, obejrzeć ulubiony film albo serial, otulając się kocem  i trzymając kubek gorącego, relaksującego napoju.

Wodę, cynamon oraz goździki należy razem zagotować, a następnie dodać torebkę herbaty rooibos. Po ok. 5 minutach dodać łyżkę soku z cytryny oraz miód. Wypić od razu po przygotowaniu.

Pamiętajmy też o tym, że wbrew pozorom zimą nie należy ograniczać spożywania płynów, a zwłaszcza wody. Dlatego dobrze jest mieć ją przy sobie niezależnie od pory dnia. Odpowiednie nawodnienie także wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.