baner-podstrona

Promocja zdrowego stylu życia – trzymaj formę!

Promocja zdrowego stylu życia – trzymaj formę!

Codzienna aktywność fizyczna i prawidłowo zbilansowana dieta są kluczem do dobrego samopoczucia i zdrowia.

Podstawową zasadą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów, aby dostarczyć organizmowi energii i wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i soli mineralnych. Z kolei aktywność fizyczna, dzięki spalaniu kalorii i stymulowaniu metabolizmu nie tylko pomaga utrzymać prawidłową masę  ciała, lecz także zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu problemów zdrowotnych.

 

Tymczasem coraz częściej, zarówno u młodzieży, jak i u dorosłych występuje tendencja do ograniczania aktywności ruchowej.

 

Dostrzegając znaczenie i konieczność promocji zdrowego stylu życia, PFPŻ ZP realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!”, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

 

Celem programu „Trzymaj formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.trzymajforme.pl